Szkoła Podstawowa w Krępcu

Idź do spisu treści

Menu główne

Osiągnięcia uczniów

 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły Jakub Żołdak został laureatem III etapu konkursu przedmiotowego z języka angielskiego. Z liczbą 43 pkt. zdobył III miejsce w województwie. Na uwagę zasługuje fakt, że Kuba jest uczniem kl.V. Wśród wszystkich 43 laureatów było zaledwie 4 uczniów kl.V. Tym bardziej jest to bardzo znaczący sukces.
Gratulujemy Kubie oraz Rodzicom.
Życzymy dalszych sukcesów w kolejnych latach szkolnych.

Matematyczne Duety


6 czerwca 2016 r. odbył się w  gimnazjum w Mełgwi XI Gminny Turniej Matematyczne Duety. Na konkurs przybyli wybrani uczniowie z klas szóstych szkół podstawowych z naszej gminy wraz z nauczycielami. Aby zostać zwycięzcą należało świetnie wykorzystać swoje logiczwne myślenie i dobrze współdziałać w grupie. Wiedzieć, co to tangram i umieć go układać, a także między innymi umieć rozwiązywać sudoku. Manualną zabawą było ułożenie z elementów sześcianu. Nowością były zagadki pokazujące się na ekranie, które gościnnie przygotowała pani Izabella Duda nauczycielka matematyki ze szkoły podstawowej w Podzamczy. Po półtoragodzinnej matematycznej zabawie wyłonieni zostali laureaci:
I miejsce : Michał Kurowski i Marek Abel, S.P. w Dominowie – nauczyciel prowadzący p. A. Salitra.
II miejsce: Kajetan Stadnik i Adrian Włosek, S.P. w Krzesimowie - nauczyciel prowadzący p. A. Brzozowiec.
III miejsce:
Weronika Motyl i Dominika Pażdzior, S.P. w Krępcu - nauczyciel prowadzący p. A. Brzozowiec
Wyróżnienia:
Karolina Poleszak i Jakub Mendzelewski - S.P. w Mełgwi – nauczyciel prowadzący p. W. Tomasiak.
Agnieszka Koper i Szymon Pietrzela - S.P. w Jackowie – nauczyciel prowadzący p. R. Piątek.,
Karol Gałgan i Patryk Bognacki - S.P. w Podzamczu – nauczyciel prowadzący p. I. Duda.
Organizatorami Matematycznych Duetów były panie Grażyna Sobocka i Marzenna Pietrzyk oraz pani Izabella Duda. Przy matematycznych konkurencjach pomagali uczniowie klasy III b i III a naszego gimnazjum.


W V Konkursie literacko-plastycznym „MOJA KSIĄŻKA” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 w Świdniku uczniowie naszej szkoły, klasa Ia i Ib, zajęli II miejsce za stworzoną wspólnie książkę, bajeczkę ekologiczną pt: "Zwierzęta ratują las". Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, 31 maja 2016 r., przedstawiciele klas: Maja i Gracjan z rąk pana Marka Kwiecińskiego, dyrektora szkoły organizującej konkurs, odebrali nagrody i pamiątkowe dyplomy.

ZWIERZĘTA RATUJĄ LAS

II Powiatowy Konkurs Przyrodniczy


W poniedziałek 18 maja 2015r. w Szkole Podstawowej w Krzesimowie odbyło się uroczyste podsumowanie II Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem „Przyroda wokół nas”. Organizatorem konkursu było Międzyszkolne Centrum Edukacji Ekologicznej działające przy Szkole Podstawowej w Krzesimowie oraz Stowarzyszenie „Pomocy Szkole i Ekorozwoju Wsi” w Krzesimowie. Konkurs zorganizowany został z okazji obchodzonego w maju „Święta Polskiej Niezapominajki” oraz Międzynarodowego Dnia Roślin. Adresowany był do dzieci z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu Powiatu Świdnickiego. I

Konkurs plastyczny dla dzieci 5 i 6 letnich z grup przedszkolnych oraz klas „0” szkół podstawowych pod hasłem „Wiosenna łąka”:
Mateusz Libicki kl. „O” ze Szkoły Podstawowej w Krępcu   (I miejsce)
Agata Wronka kl. „O” ze Szkoły Podstawowej w Krępcu (II miejsce)
Agnieszka Bujek kl. „O” ze Szkoły Podstawowej w Krępcu (III miejsce)
KAT II konkurs plastyczny dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych pod hasłem „Tajemniczy ogród”
Martyna Czochara – kl.II ze Szkoły Podstawowej w Krępcu (III miejsce)
Wyróżnienia:
Jagoda Szymanek – kl.III ze Szkoły Podstawowej w Krępcu
Anna Libicka -kl.III ze Szkoły Podstawowej w Krępcu
Weronika Winiarczyk kl.III ze Szkoły Podstawowej w Krępcu


"Mełgiewska wiosna piórem i pędzlem malowana"


29 kwietnia 2015 roku w naszej odbyła się uroczystość podsumowująca Międzyszkolny konkurs "Mełgiewska wiosna piórem i pędzlem malowana". Wśród zaproszonych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością był pan Dariusz Kołodziejczyk - Starosta Powiatu Świdnickiego, pani Elżbieta Korbus- Zastępca Wójta  Gminy Mełgiew i  pan Dariusz Tokarzewski - muzyk. Jury w składzie: Beata Batyra-Pietruszka, Agnieszka Krygier, Dorota Zając, ksiądz Janusz Kozłowski, Agnieszka Kwaśniak - członek Koła aktywnych kobiet "Babiniec"  Magdalena Mazurek-Ścirka - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesimowie,  wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - III i IV - VI, w dwóch częściach konkursu,  plastycznej i literackiej.

Laureatami konkursu w części plastycznej, w kategorii klas 0 - III zostali:

Karolina Kanclerz (SP Krępiec) - miejsce I
Oliwia Monik (SP Mełgiew)- miejsce II
Angelika Bochniarz ( SP Krzesimów) - miejsce III,

natomiast w kategorii klas IV - VI nagrody otrzymali:

Michał Kurowski (SP Dominów) - miejsce I
Szymon Pietrzela (SP Jacków)- miejsce II
Wiktoria Podgórska (SP Mełgiew) - miejsce III.

W części literackiej konkursu, w kategorii klas 0 - III laureatami konkursu zostali:

Martyna Szycholec - miejsce I
Filip Fludra - miejsce II
Miłosz Zieliński - miejsce III,

zaś autorami najlepszych wierszy w kategorii klas IV - VI okazali się:

Zuzanna Krysa - miejsce I
Dominika Wasiuk - miejsce II
Oliwia Badach - miejsce III.

Poza miejscami na podium jury wyłoniło prace, które zasłużyły na wyróżnienie.  Autorami tych prac byli: Ola Chyćko, Jan Pyra, Mateusz Libicki, Weronika Malinowska, Agnieszka Koper, Jza Krzeszowiec. Natomiast w kategorii prac literackich wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Bujek i Oliwia Bereza. Nagrody dla laureatów konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku. Ponadto wyłonione zostały prace, które otrzymały nagrody specjalne.

Pan Ryszard Podlodowski - Wójt Gminy Mełgiew ufundował Nagrody Wójta, które otrzymali: Zuzanna Bereza, Michał Kurowski, Filip Mańka i Oliwia Bereza. Natomiast  pani Eliza Szypulska - Dyrektor Szkoły Podstawowej w Krępcu ufundowała Nagrody Dyrektora, które otrzymali: Weronika Szabała (SP Krzesimów) i Jakub Gągoł (SP Krępiec). Uroczystość poprowadziły organizatorki konkursu, nauczycielki naszej szkoły:  Beata Batyra-Pietruszka, Agnieszka Krygier i Dorota Zając, która rozpoczęła się od powitalnego przemówienia wygłoszonego przez panią Elizę Szypulską, dyrektor naszej szkoły, po którym głos zabrał pan Starosta Dariusz Kołodziejczyk, który już zapowiedział chęć współpracy w konkursie, który zorganizujemy za rok.

Uroczystość zakończyła się występem pana Dariusza Tokarzewskiego, wokalisty zespołu VOX, który dał pokaz swoich muzycznych umiejętności, a tym samym uświetnił ten dzień, tak ważny dla naszej szkoły.

http://www.starostwo.swidnik.pl/infobiz_server.php?mod=2&nid=1573


Szkolny konkurs recytatorski


18 marca 2015 roku odbyła się kolejna już edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego zorganizowana przez p. B. Batyrę- Pietruszkę i p. D. Zając. Po wstępnych eliminacjach przeprowadzonych w klasach przez wychowawców bądź nauczyciela języka polskiego do konkursu przystąpiło łącznie 36 osób! Nasza akcja cieszyła się znacznym zainteresowaniem. Oprócz recytatorów w sali zebrała się dosyć duża grupa uczniów, którzy dopingowali swoich faworytów i gromkimi brawami zachęcali do występów.  Każdy, kto stawał przed publicznością musiał zmierzyć się z własnymi słabościami i pokonać lęk, emocji było więc sporo. Jak się jednak okazało wszyscy sobie świetnie poradzili, a u niektórych dostrzec można było ogromny potencjał aktorski   Po wszystkich prezentacjach jury ( w składzie p. A. Tatara, p. B. Batyra – Pietruszka i p. D. Zając) wyłoniło trzech finalistów w kategorii klas młodszych (O – III) oraz trzech w kategorii klas starszych (IV – VI).
Miejsce/kategoria Kategoria klas młodszych
O - III Kategoria klas starszych
IV - VI
I Krzyś Grochecki    kl. O Dominika Wasiuk     kl. VI
II Karolina Motyl     kl.  I Oliwia Badach            kl. IV
III Ania Libicka          kl. III Weronika Motyl       kl. VWszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy oraz coś na osłodę, a laureaci nagrody rzeczowe.
Zwycięzcom gratulujemy!  
A na kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski zapraszamy za rok!


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego