Komunikat dotyczący zamknięcia placówek oświatowych

Zgodnie z decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, od dnia jutrzejszego czwartek (12marca br.) do piątku (13 marca) w szkole (przedszkolu) odbywają się jedynie zajęcia opiekuńczo wychowawcze tylko dla tych dzieci, które nie mają zapewnionej opieki w domu.

Od poniedziałku 16 marca do środy 25 marca szkoła jest zamknięta.

Rodzicu,
– ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne Twoje i Twojego dziecka, zajęcia zostaną
zawieszone od 12 marca br. W przedszkolach i szkołach podstawowych 12 i 13
marca br. będą jeszcze prowadzone działania opiekuńcze;
– zachęcaj dziecko do samodzielnej nauki w czasie gdy nie będzie lekcji w szkole.
Ministerstwo Edukacji Narodowej na platformie epodręczniki.pl. udostępnia szereg
materiałów edukacyjnych, które pozwalają uzupełnić, ugruntować i poszerzyć wiedzę.
Dostęp do tych zasobów jest bezpłatny;
– jeśli masz dziecko w wieku do 8 lat, przysługuje Ci zasiłek opiekuńczy do 14 dni.
Szczegółowe informacje znajdziesz na stronie internetowej ZUS;
– przekaż osobom, które będą opiekować się Twoim dzieckiem, podstawowe informacje
dotyczące bezpieczeństwa i higieny;
– rygorystycznie przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których
przebywasz;
– śledź na bieżąco komunikaty GIS, MZ i MEN o sytuacji epidemiologicznej w kraju
oraz informacje przesyłane przez dyrektora szkoły.

Uczniu,
– pamiętaj o swoim bezpieczeństwie w domu. Unikaj miejsc, gdzie są duże skupiska
ludzi (np. komunikacja publiczna, kino, teatr, centra handlowe);
– przerwa w funkcjonowaniu Twojej szkoły nie powinna oznaczać dni wolnych od
nauki;
– odpowiedzialnie wykorzystaj czas zawieszenia zajęć w Twojej szkole. Przeczytaj
ulubioną książkę, spróbuj uzupełnić swoje wiadomości lub rozwijaj kompetencje.
Skorzystaj przy tym z darmowej platformy epodreczniki.pl i materiałów
rekomendowanych przez Twojego nauczyciela;
– przestrzegaj w domu zasad higieny i czystości pomieszczeń, w których przebywasz.

Eliza Szypulska
Dyrektor SP w Krępcu