Archiwum

5 września uczniowie klas I-III wybrali się do Lublina na wystawę budowli z klocków Lego.Największe wrażenie zrobił na uczniach wykonany z miliona klocków Air Force One, czyli samolot prezydenta Stanów Zjednoczonych. Figury Roberta Lewandowskiego, Agnieszki Radwańskiej, Marcina Gortata oraz Rafała Sonika i jego quada także wzbudziły ogromne zainteresowanie. Po obejrzeniu wystawy dzieci miały czas na zabawę w strefie zabawy Lego, gdzie każdy znalazł coś dla siebie. Ostatnim punktem wycieczki było Kino Edukacyjne, w którym uczniowie obejrzeli film, jak świat nauki staje się bliski i zrozumiały dla dzieci poprzez klocki Lego. Czas upłynął nam bardzo ciekawie i szybko. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.

Socjoterapia

Jednymi z zajęć dodatkowych, w których uczestniczą uczniowie naszej szkoły (klasa VI i VII) są warsztaty socjoterapeutyczne. Uczniowie biorą udział w zabawach integrujacych grupę, różnorodnych zadaniach, dzięki którym kształtują umiejętność porozumiewania się i poznają się bliżej. Ostatnio zajęcia przebiegały pod hasłem "Lądujemy w Zwierzogrodzie". Rysujemy dzielnice Zwierzogrodu. Ponadto uczniowie tworzyli "Nić Przyjaźni"

Wycieczka "Szlakiem ginących zawodów" 26 września 2017

15 września w Szkole Podstawowej odbyło się SPRZĄTANIE ŚWIATA
Wszyscy ciężko pracowali

Dziś naszą szkołę odwiedził policjant - asp. szt. Wit Libicki, który przeprowadził pogadankę na temat bezpiecznego zachowania w drodze do szkoły. Pogadanka miała za zadanie zapoznanie się z zasadami właściwego zachowania w ruchu drogowym oraz utrwalenie podstawowych zasad poruszania się po drogach. Policjant przypomniał uczniom, jak należy zachować się w drodze do szkoły i ze szkoły, czyli jak postępować na pasach, kiedy możemy je przekraczać oraz co należy zrobić gdy na naszej drodze pojawi się groźny pies. Uczniowie zostali uświadomieni o zagrożeniach w ruchu drogowym, w tym o zasadach poruszania się na rowerze oraz zostali zachęceni do stosowania elementów odblaskowych.