MEŁGIEW PIÓREM I PĘDZLEM MALOWANA - EDYCJA ZIMOWA

We środę 10 lutego 2016 roku w naszej szkole  odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie międzyszkolnego konkursu plastyczno-literackiego "Mełgiew piórem i pędzlem malowana". Była to już druga edycja, tym razem zimowa,  konkursu organizowanego przez nauczycielki: Beatę Batyra-Pietruszka, Agnieszkę Krygier i Dorotę Zając. Konkurs objęty został  honorowym patronatem Starosty Powiatu Świdnickiego Dariusza Kołodziejczyka oraz Wójta Gminy Mełgiew Ryszarda Podlodowskiego.  W uroczystości  podsumowującej konkurs, na której  wręczono nagrody gościli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Świdniku pan Leszek Czechowski, Wójt Gminy Mełgiew pan Ryszard Podlodowski, Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Mełgwi pani Urszula Kowalczyk oraz Prezes Stowarzyszenia "Babinie" pani Agnieszka Kwaśniak. Konkurs składał się z dwóch niezależnych części - literackiej i plastycznej. Skierowany był do uczniów szkół podstawowych z gminy Mełgiew. W część plastycznej zadaniem uczniów było wykonanie plakatu ukazującego walory gminy Mełgiew, natomiast w część literackiej uczniowie byli zobligowani do napisania hasła promującego gminę. Jury w składzie: zastępca wójta gminy Mełgiew Elżbieta Korbus, pani Agnieszka Kwaśniak i pani Urszula Kowalczyk wyłoniło laureatów w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - III i IV - VI. Laureatami konkursu w części plastycznej, w kategorii klas 0 - III zostali:  Julia Pilecka (SP Krępiec) - miejsce I,  Małgorzata Gruszka ( SP Podzamcze) - miejsce II, Daniel Gil ( SP Dominów) - miejsce III. Natomiast w kategorii klas IV - VI nagrody otrzymali: Agnieszka Królik ( SP Krzesimów) -miejsce I,  Natalia Pilecka (SP Krępiec) - miejsce III oraz  Weronika Zań ( SP Dominów) - miejsce III. Autorami najlepszych haseł w kategorii klas 0 - III okazali się: Jakub Dziak (SP Krępiec) - miejsce I, Gracjan Pietruszka ( SP Krępiec) - miejsce II i Miłosz Zieliński  (SP Krępiec ) - miejsce III. Zaś  wśród uczniów klas IV - VI laureatami zostali: Diana Kozyra (SP Jacków) - miejsce I, Karolina Dziak (SP Krępiec) - miejsce II oraz Oliwia Bereza (SP Krępiec) - miejsce III. Poza miejscami na podium członkowie jury wybrali prace, których autorzy otrzymali wyróżnienia. W części plastycznej wyróżnieni zostali: Antonina Anasz (SP Krępiec), Natalia Dziachan (SP Krępiec), Zuzanna Gołąb (SP Mełgiew), Julia Kosiarska ( SP Krzesimów), Mateusz Kowalski ( SP Dominów), Natalia Pawluk (SP Krępiec), Zuzanna Piech ( SP Mełgiew), Maja Wójcik, Agata Wronka ( SP Krępiec), Aleksandra Chyćko (SP Krzesimów), Karolina Efir ( SP Mełgiew), Maja Gołąb ( SP Mełgiew), Łukasz Kowalski (SP Dominów), Magdalena Kozak (SP Dominów), Jan Pyra (SP Krępiec). Natomiast w części literackiej wyróżnienia otrzymali: Emilia Bzowska  (SP Dominów), Tomasz Ficek (SP Dominów), Martyna Hałabuda (SP Krępiec), Karolina Motyl (SP Krępiec), Oliwia Badach (SP Krępiec), Zuzanna Krysa (SP Krępiec), Maja Matys (SP Krzesimów).
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowało Starostwo Powiatowe w Świdniku. Ponadto wyłonione zostały prace, które otrzymały nagrody specjalne. Ufundowali je: Ryszard Podlodowski - wójt gminy Mełgiew, Eliza Szypulska - dyrektor Szkoły Podstawowej w Krępcu oraz Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej Urszula Kowalczyk. Nagrody Wójta otrzymały: Karolina Dziak i Alicja Zielińska (SP Krępiec). Nagrody Dyrektora Szkoły Podstawowej w Krępcu otrzymały : Natalia Pilecka i Maja Pszeniczka (SP Krępiec), zaś nagrody Kierownika Biblioteki otrzymały: Izabela Cichoń i Diana Kozyra (SP Jacków).

Autor: Beata Batyra-Pietruszka
Zdjęcia: Agnieszka Brzozowiec